Filma Shqiptare
Filma Shqiptare
 Gjaku i Arberit
Teatri i titulluar Gjaku i Arberit
Shikuar: 15646
 Kush Vdes ne Kembe
Filmi Shqiptar Kush Vdes ne Kembe
Shikuar: 22691
 Shi me Gjak
Filmi Shqiptar Shi me Gjak
Shikuar: 89488
 Rojet e Mjegulles
Filmi Shqiptar i titulluar Rojet e Mjegulles
Shikuar: 25129
 Dashuri e ngaterruar
Filmi Shqip i titulluar Dashuri e Ngaterruar
Shikuar: 44596
 Zemra e Nenes
Filmi Shqiptar Zemra e Nenes
Shikuar: 51963
 Malet me blerim mbuluar
Filmi Shqiptar Malet me Blerim Mbuluar
Shikuar: 39638
 Qendresa 3
Filmi Shqip Qendresa 3 (Film Kosovar)
Shikuar: 21896
 Qendresa 2
Filmi Shqip Qendresa 2 (Film Kosovar)
Shikuar: 27977
 Qendresa 1
Filmi Shqip Qendresa 1 (Film Kosovar)
Shikuar: 27527
 Tingujt e luftes
Filmi Shqiptar i titulluar Tingujt e Luftes
Shikuar: 65149
 Saimir
Saimiri (Mishel Manoku ) ėshtė njė i ri qė jeton me tė jatin...
Shikuar: 26738
 Mesazhi
Filmi Shqiptar i titulluar Mesazhi
Shikuar: 25691
 Familja ime
Filmi i titulluar Familja ime
Shikuar: 47740
 Mesuesi
Filmi Shqip Mesuesi
Shikuar: 34784
 Nje vonese e vogel
Pėrmbajtja e filmit Heronjtė e filmit janė njė grup fėmijėsh...
Shikuar: 28106
 Njeriu prej dheu
Filmi Shqip Njeriu prej dheu
Shikuar: 22493
 Gjaku
Filmi Shqiptar i titulluar Gjaku
Shikuar: 36173
 Ceshtja e Blertes
Teatri Ceshtja e Blertes
Shikuar: 33896
 Lepuri me pese kembe
Filmi Shqiptar Lepuri me 5 kembe
Shikuar: 31907
 Lotet e nenes - Pjesa 3
Pjesa 3 e Filmit Lotet e Nenes
Shikuar: 23437
 Nje pallto per babain t...
Filmi Nje pallto per babain tim ne burg
Shikuar: 32429
 Prefekti 2
Filmi Prefekti 2
Shikuar: 34405
 Gjenerali i ushtrise se...
Nje Film me karakter historik qe trajton historite e eshtrav...
Shikuar: 29361
 Flutura ne kabinen time
Tom Melgushi i eksituar nga pija endet rrugėve duke shqetėsu...
Shikuar: 35794
 Martesa e Lalushit 2
Filmi Martesa e Lalushit 2
Shikuar: 22068
 Martesa e Lalushit 1
Filmi Martesa e Lalushit 1
Shikuar: 27459
 Zogjte e luftes
Filmi i titulluar Zogjte e luftes
Shikuar: 32718
 Pertej mureve te gurta
Filmi Shqiptar Pertej mureve te gurta
Shikuar: 28834
 Ne dhe Lenini (Kronike)
Kronike mbi filmin Ne dhe Lenini
Shikuar: 13757
 Tirana Viti Zero
Tirana Viti Zero - Tirana Year Zero 0 Filmi eshte fitues i c...
Shikuar: 35139
 Fati i zi
Filmi Shqip Fati i zi nga Xhezair Elezi
Shikuar: 31259
 Une Ti dhe Kasandra
Filmi Une ti dhe Kasandra. Per momentin eshte vetem pjesa e ...
Shikuar: 40465
 Uka i bjeshkeve te namu...
Filmi i titulluar Uka i bjeshkeve te namuna
Shikuar: 13267
 Parrullat
Filmi i titulluar Parrullat. Parrullat (Slogans) ėshtė njė f...
Shikuar: 18873
 Treni niset shtate pa p...
Filmi Shqiptar Treni niset ne 7 pa 5
Shikuar: 17681
 Dhimbja
Filmi Shqiptar Televiziv Dhimbja
Shikuar: 19047
 Nentoka 3
Filmi Nentoka 3 (Versioni i Plote)
Shikuar: 20137
 Bjeshket e Nemuna
Filmi Bjeshket e Nemuna nga Ekrem Kryeziu
Shikuar: 15274
 Burgu i Mergimit 2
Filmi Shqip Burgu i Mergimit 2
Shikuar: 29362
 Nje djale dhe nje vajze
Filmi Shqiptar Nje djale dhe nje vajze
Shikuar: 39776
 Eja
Filmi Shqiptar Eja. Prodhim i vitit 1987. Regjia: Piro Milka...
Shikuar: 37367
 Martesa e Bariut 2
Filmi Martesa e Bariut 2
Shikuar: 21231
 Martesa e Bariut 1
Filmi Martesa e Bariut 1
Shikuar: 16257
 Bolero
Filmi shqiptar i titulluar Bolero
Shikuar: 25799
 Flaka e maleve
Filmi Shqiptar i titulluar Flaka e maleve
Shikuar: 22097
 Adisa dhe Ademi
Filmi Shqiptar me titull Adisa dhe Ademi
Shikuar: 28659
 Muri i gjalle
Filmi Shqiptar i titulluar Muri i gjalle
Shikuar: 13535
 Mergimtari
Filmi Mergimtari
Shikuar: 23184
 Luto Fukaraja
Filmi Shqiptar me Motivo nga Legjenda Popullore Luto Fukaraj...
Shikuar: 24237
 I treti seria 3 dhe 4
Filmi i Treti seria 3 dhe 4
Shikuar: 24412
 Komisari i drites
Filmi Shqiptar Komisari i Drites
Shikuar: 19075
 Shembja e idhujve
Filmi Shqiptar Shembja e idhujve
Shikuar: 17294
 Djelmoshat e rrezikshem...
Filmi Shqiptar Djelmoshat e rrezikshem 2
Shikuar: 47812
 Tana
Filmi Shqiptar i titulluar "Tana"
Shikuar: 20500
 Gjoleka, Djali i Abazit
Filmi Shqiptar Gjoleka, Djali i Abazit
Shikuar: 33939
 Dollia e Dasmes Time
Ekranizim i novelės “Nusja e humbėtirės”. Bela pėrgatitet tė...
Shikuar: 17806
 Oda e Junikut
Filmi Shqiptar Oda e Junikut
Shikuar: 21325
 Ngadhenjim mbi vdekjen
Filmi Shqiptar Ngadhnjim mbi vdekjen
Shikuar: 20941
 I teti ne bronx
Nė pėrvjetorin e vdekjes sė komisarit Ibrahim Kovaēi shtatė ...
Shikuar: 21199
 E verteta ne plazh
Filmi Shqiptar E verteta ne Plazh
Shikuar: 37416
 Koha e kometes
Filmi Koha e kometes, Time of the comet
Shikuar: 21465
 Anatema
Filmi Anatema
Shikuar: 24313
 Koha nuk pret
Aktorė kryesorė Edmond Budina Filika Dimo Gjergj Melo Ndrek ...
Shikuar: 20404
 Thirrja
Filmi Shqiptar Thirrja. Kujtim Morava shkon tė punojė nė njė...
Shikuar: 18430
 Metropolet
Filmi Shqiptar Metropolet
Shikuar: 12851
 Guret e Shtepise sime
Filmi Shqiptar Guret e Shtepise Sime
Shikuar: 20450
 Kapedani
Xha Suloja krenar dhe burr i zakonit qe nuk i bindet grave. ...
Shikuar: 24527
 Vitet e para
Filmi Shqiptar Vitet e para
Shikuar: 18705
 Duaje emrin tend
Filmi "Duaje emrin tėnd" prodhim i vitit 1984. Regjia: Ibrah...
Shikuar: 20427
 Selman Kadria
Filmi Selman Kadria
Shikuar: 18253
 Mesonjtorja
Filmi Shqiptar Mesonjtorja
Shikuar: 13191
 Perballimi
Film i realitetit te viteve te pasluftes se dyte boterore ne...
Shikuar: 28390
 Militanti
Filmi Shqiptar
Shikuar: 20129
 Dashuria e bjeshkeve te...
Filmi Dashuria e bjeshkeve te nemuna
Shikuar: 20962
 Dasma e Sakos
Ngjarjet e Dasmes se Sakos vijne permes mjegullash mesjetare...
Shikuar: 16949
 Nusja dhe Shtetrrethimi
Filmi "Nusja dhe shtetrrethimi" ėshtė prodhuar nga Kinostudi...
Shikuar: 22859
 Isuf Aga
Filmi Shqiptar Isuf Aga
Shikuar: 22718
 Njesiti gueril
Lufta e Dytė Botėrore… Agjensia Italiane e spiunazhit (SIM) ...
Shikuar: 22624
 Apasionata
Filmi Shqiptar Apasionata
Shikuar: 18606
 Fije qe priten
Njė agjent i huaj Sami Ameni zbret nė aeroportin e Rinasit d...
Shikuar: 21241
 Keshilltaret
Tė gjithė anėtarėt e kėshillit antifashist tė pranishėm nė n...
Shikuar: 17386
 Debatik
Viti 1942. Tre vjet mbas pushtimit fashist fėmijėt krijojnė ...
Shikuar: 20277
 Gjeneral Gramafoni
Halit Berati, mjeshtri i klarinetes me tingujt e tij terheq ...
Shikuar: 17570
 Plage te vjetra
Gjini njė plak malėsor shtrohet nė spitalin e Tiranės pėr tė...
Shikuar: 43436
 Balonat
Lufta Antifashist zgjon edhe femijet. Me ndihmen e mesuesit ...
Shikuar: 15356
 Nga mesi i erresires
Petriti hyn si pastrues nė Ministrinė e Brendėshme. Djaloshi...
Shikuar: 21123
 Filmi 1244
Filmi me titullin 1244
Shikuar: 16535
 Kur zbardhi nje dite
Filmi ėshtė ndertuar ne bazen e tri tregimeve, te cilat ne p...
Shikuar: 32299
 Njeriu i mire
Filmi artistik shqiptar
Shikuar: 30248
 Operacioni Zjarri
Njƫ punonjƫs i sigurimit Kreshnik Martini ka hyrƫ nƫ rra...
Shikuar: 23165
 Era e ngrohte e thelles...
Film Shqiptar me aktoret: Kadri Roshi, Ilia Shyti, Guliem Ra...
Shikuar: 18881
 Shoku yne Tili
Filmi Shoku yne Tili
Shikuar: 27501
 Era dhe Lisi
Filmi Kosovar Era dhe Lisi
Shikuar: 22289
 Vendimi
Filmi Vendimi eshte prodhuar nga Kinostudioja
Shikuar: 24526
 Nje milion Euro
Filmi Nje Milion Euro
Shikuar: 19475
 Gracka
Dy prej oborrėtarėve tė mbretit Zog rekurtohen nga agjentura...
Shikuar: 27845
 Nentori i dyte
Filmi trajton njė nga ngjarjet mė tė rėndėsishme tė historis...
Shikuar: 20143
 Nentoka 2
Film nga Halil Budakova. Film Kosovar Shqiptar
Shikuar: 17141
 Udha e shkronjave
Puna e atdhetareve e patrioteve tane ne shekuj per perhapjen...
Shikuar: 21076

Zgjidh faqen