Filma Shqiptare
Filma Shqiptare
 Partizani i vogel Velo
I vogli Velo mezi pret tė rritet dhe tė bėhet partizan i vėr...
Shikuar: 21294
 Besa e kuqe
Pėrmbajtja e filmit Trajton historinė e pesė Heronjve tė Vig...
Shikuar: 22893
 Vajzat me kordele te ku...
Filmi ka ne qender jeten shkollore te disa vajzave gjate per...
Shikuar: 15378
 Detyre e posacme
Filmi ėshtė bazuar nė ngjarje reale tė viteve ‘50. Tomorri ė...
Shikuar: 16715
 Cifti i lumtur
Njė komedi pėr jetėn e viteve ‘70. Dy tė rinj qė vijnė nga b...
Shikuar: 19765
 Njeriu me top
Mato Gruda jeton nƫ hasmƫri me familjen e plakut Mere Fizi...
Shikuar: 28708
 Djelmoshat e rrezikshem
Film nga Halil Budakova Kela, Luta, Toni, Mercedes, Peugot, ...
Shikuar: 26377
 Vitet e pritjes
Filmi Shqiptar Vitet e Pritjes
Shikuar: 15410
 Fortuna
Pƫrmbajtja e filmit Lufta e Dytƫ Botƫrore. Zana dhe Beni ...
Shikuar: 20309
 Hije qe mbeten pas
Agroni dhe Marjeta po jetojnė njė fejesė tė lumtur deri nė d...
Shikuar: 21042
 Fati yne
Filmi Fati yne
Shikuar: 92333
 Hikmetja
Filmi Hikmetja
Shikuar: 18492
 Shoke te nje skuadre
Filmi Shoke te nje skuadre
Shikuar: 17146
 Rrugicat qe kerkonin Di...
Nebi Surreli sƫ bashku me nƫnƫn jeton nƫ varfƫri tƫ pl...
Shikuar: 20402
 Ne fillim te veres
Nė njė qytet bregdetar bėhen planet dhe penetrimet e illegal...
Shikuar: 18016
 Fillim i veshtire
Film shqiptar me aktoret kryesor Timo Flloko dhe Marjeta Lja...
Shikuar: 21422
 Dimri i fundit
Gjermanėt vijnė mes borės dhe dimrit. Nė fshat mbeten vetėm ...
Shikuar: 20653
 Liri a vdekje
Ēerēiz Topulli Atdhetar e veprimtar i shquar i Rilindjes, ud...
Shikuar: 25630
 Pranvera nuk erdhi vete...
Irena njė fizikante e re bashkė me tre shokė tė saj ndėrmerr...
Shikuar: 17744
 Dhe vjen nje dite
Pėrmbajtja e filmit Njė dramė po ndodh me ekonomistin Llano ...
Shikuar: 16667
 Balle per balle
Ekranizim i romanit te Isamil Kadarese Dimri i madh. Besnik ...
Shikuar: 17451
 Gjergj Kastriot Skender...
Film historik mbi heroin kombetar Skenderbeun (1953)
Shikuar: 16705
 Ne shtepine tone
Filmi
Shikuar: 26455
 Ne cdo stine
Filmi
Shikuar: 17092
 Shtigje Lufte
Kanani nje luftetar i famshem ne te gjithe krahinen e Pezes ...
Shikuar: 48805
 Gunat permbi Tela
Nė kėtė film pėmblidhet si njė vepėr korale njė nga ngjarjet...
Shikuar: 13745
 I dashur armik
Filmi I dashur armik
Shikuar: 16888
 Tomka dhe shoket e tij
Filmi Tomka dhe Shoket e tij
Shikuar: 30547
 Agimet e Stines se madh...
Ndėrtimi i Shqipėrisė pas luftės. Ish borgjezia, tregėtarėt,...
Shikuar: 17811
 Agimet e Stines se madh...
Ndėrtimi i Shqipėrisė pas luftės. Ish borgjezia, tregėtarėt,...
Shikuar: 17346
 Agimet e Stines se madh...
Ndėrtimi i Shqipėrisė pas luftės. Ish borgjezia, tregėtarėt,...
Shikuar: 18834
 2 Krisma ne Paris
Teater kushtuar Avni Rustemit dhe atentati i tij ndaj Gjener...
Shikuar: 17818
 Dora e ngrohte
Dora e ngrohtė ėshtė njė dramė televizive e prodhuar nė Shqi...
Shikuar: 23466
 Pylli i lirise
Vlash Zaka jeton duke kapur kuaj tė egėr. I vėllai partizan ...
Shikuar: 15961
 I treti
Qazim Beluli njė militant komunist ėshtė zhdu...
Shikuar: 22317
 Kohe e larget
Filmi flet pėr aspektet dramatike tė mesjetės tė personifiku...
Shikuar: 13704
 Perdhunuesit
Asnjeri nuk e dinte kush ishte babai i fėmijės sė saj. Ajo ė...
Shikuar: 17292
 Guri i beses
Pėrfaqėsuesit e huaj tė firmės nė minierėn e Rubikut vijnė n...
Shikuar: 12759
 Toke e pergjakur
Ne fillim vritet Miti, babai i Gjergjit te vogel, i cili per...
Shikuar: 16102
 Mengjese lufte
Jashte luftės se madhe antifashiste qe bėri populli shqiptar...
Shikuar: 18984
 Nata e pare e lirise
Ngjarjet zhvillohen nė Beratin e sapoēliruar. Njė grup parti...
Shikuar: 13679
 Asgje nuk harrohet
Ngjarjet e filmit zhvillohen ne ditet e pas clirimit por sil...
Shikuar: 16324
 Gjurme ne kaltersi
Film mbi Aviacionin Shqiptar
Shikuar: 13392
 Vdekja e kalit
Film Artistik i rralle qe pasqyron Krimet e Komunizmit Shqip...
Shikuar: 21908
 Koncert ne vitin 1936
Nje kengetare e re Donika dhe nje pianiste Eleni nisin nje t...
Shikuar: 16414
 Nentoka
Film Kosovar Shqiptar
Shikuar: 21215
 Nje shoqe nga fshati
Ollga tashme e pergatitet te jape leksione grave jo me si nj...
Shikuar: 32753
 Guximtaret
Pėrmbajtja e filmit Iliri po rritet si njė fėmijė egoist dhe...
Shikuar: 12916
 Lulekuqe mbi mure
Jetimėt e njė strehe varfnore nėn urdhėrat e drejtorit dhe k...
Shikuar: 18947
 Taulanti kerkon nje mot...
Pėrmbajtja e filmit Taulanti 4 vjeēar fėmija i vetėm i njė f...
Shikuar: 17139
 Rrethimi i vogel
Nje film i realizmit socialist qe trajton ceshtjet e karrie...
Shikuar: 17295
 Peng (Greqisht)
[Ne gjuhen greke]. Nje i ri shqiptar emigrant, Elioni, rremb...
Shikuar: 21382
 Kur xhirohej nje film
Filmi trajton nje teme te rendesishme sociale ne lidhje me f...
Shikuar: 17339
 Beni ecen vete
Beni i mesuar nen tutelen e prinderve dhe si djal qyteti e k...
Shikuar: 21738
 Yjet e Neteve te gjata
Lufta antifashiste. Tafili djali i nėnė Pashakos vritet nga ...
Shikuar: 20871
 Zonja nga Qyteti
Meli qe sapo ka mbaruar studimet emerohet ndihmesmjeke ne fs...
Shikuar: 109327
 Zevendesi i Grave
Filmi
Shikuar: 67700
 Mimoza Llastica
Mimoza eshte femija me e llastuar e pallatit. Gjithe teke dh...
Shikuar: 29722
 Une e dua Eren
Unė e dua Erėn Film artistik Shqiptar prodhim i TVSH viti 19...
Shikuar: 17907
 Ishte kohe per dashuri
Ngjarjet dhe situatat e krijuara ne nje familje shqiptare te...
Shikuar: 95064
 Udhetim ne pranvere
Filmi i titulluar Udhetim ne Pranvere
Shikuar: 12761
 Tela per Violine
Filmi Tela per Violine
Shikuar: 14300
 14 vjec dhenderr
Ky film shqiptar trajton nje subjekt teper te bukur te zhvil...
Shikuar: 22393

Zgjidh faqen